
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 200 kHz to 1 MHz |
| Type | DC DC Regulator |
| Output Current | 50 mA to 250 mA |
| Max Supply Voltage | 65 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 2 |
| Internal Switch | Yes |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
